קיימות

  • קימברלי קלארק מחויבת לחזון הקיימות על ידי ביצוע פעולות משמעותיות לשמירה על איכות הסביבה למען הדורות הבאים

    קימברלי קלארק מחויבת לחזון הקיימות על ידי ביצוע פעולות משמעותיות לשמירה על איכות הסביבה למען הדורות הבאים

כדי למזער באופן הרב ביותר את תוצאות הצריכה על הסביבה, ובכדי להביא לידי ביטוי את חזון הקיימות של החברה, אנחנו מתכננים בקפידה כל שלב בחיי המוצרים שלנו - מהעיצוב והייצור, ועד להפצה וההשלכה לאשפה. אנו מתבוננים תמיד על התמונה הכוללת, ולכן  שמים את מירב המאמצים שלנו לא רק על נושא המיחזור אלא גם, על צמצום התצרוכת. לפיכך, אנו פועלים כל העת בניסיון לצמצם את כמות המשאבים הטבעיים בהם אנו משתמשים ובהתאמה, גם את ההשפעה על הסביבה.

 

מקום ראשון באחריות תאגידית

 

קימברלי קלארק פרופשיונל קוטפת, זו השנה החמישית ברציפות, את המקום הראשון במדד דאו ג'ונס לאחריות תאגידית (Dow Jones Sustainability Index).

 

כל מוצרי היגיינת הידיים של קימברלי קלארק פרופשיונל נושאים את תעודת European  Ecolabel היוקרתית המוענקת לארגונים ידידותיים לסביבה.

 

FSC - מוצרי הנייר של קימברלי קלארק פרופשיונל נושאי תו תקן FSC  (Forest Stewardship Council) המבטיחים שהיערות מהם הגיעו העצים לייצור מפוקחים ומנוהלים בהתאם לדרישות האקולוגיות ותוך שמירה על איכות הסביבה.

 

ISO14001 - תו התקן הבין לאומי למערכת ניהול סביבתי, מוכיח שהארגון נוקט אמצעים בכדי לממש את מחויבותו לסביבה, דבר הבא לידי ביטוי בייצור, בשירות ובפעולת האחזקה.

 

 

קיימות וחשיבה ירוקה, זו לא רק סיסמא

 

קבוצת נייר חדרה מקדישה מאמצים רבים לשיפור מתמיד בפעילותה לשמירת איכות הסביבה. החברה נוקטת בהטמעת גישה זו בכל הרמות ומקצה משאבים לנושא בתוכניות העבודה שלה.

 

מיחזור: נייר חדרה, באמצעות חברת הבת אמניר, הינה הגוף הממחזר הגדול ביותר בישראל של פסולת נייר וקרטון. בכל שנה ממחזרת קבוצת נייר חדרה למעלה מ300,000 טון של נייר וקרטון בתהליכי ייצור הנייר.

  • אנרגיה: במהלך שנת 2007 בצעה החברה מהלך אסטרטגי של הסבת יצור האנרגיה באתר הקבוצה בחדרה, משימוש במזוט לשימוש בגז טבעי. מהלך המעבר לגז טבעי משפר באופן משמעותי את איכות האוויר אותו נושמים עובדי המפעל ותושבי חדרה ומאפשר לנייר חדרה  לעמוד בתקני פליטות אויר מחמירים. נייר חדרה היתה המפעל התעשייתי הראשון בישראל שעבר הסבה לגז טבעי.
  • חסכון במים: במהלך העשור האחרון ביצעו מהנדסי החברה פעילות נרחבת לחסכון במים ע"י שימוש באביזרים חוסכי מים והעלאת מודעות בנושא המאפשרת חסכון מתמיד.
  • במהלך תקופה זו הושגה ירידה של כ- 55% בצריכת מים לייצור טון נייר, וישראל נמצאת כרגע במקום הראשון בדירוג העולמי בין החברות יצרניות הנייר במדד זה.

מוצרי איכות המחזירים אהבה לסביבה

 

קימברלי קלארק פרופשיונל גאה לספק מוצרי איכות העוזרים לשמור על סביבת העבודה שלכם, ובסופו של דבר על הסביבה העולמית:

  • נייר טואלט ללא גליל מרכזי (ליבה) המכיל יותר נייר בכל גליל, להקטנת מספר החלפות הנייר ולצמצום כמות הפסולת.
  • מגבות יחודיות בעלות ספיגה מוגברת המקטינות את כמות הנייר הדרושה לניגוב הידיים.
  • מערכת מגבות נייר מקופלות, המאפשרות הוצאה מבוקרת של מגבת אחת בכל פעם, ומסייעת בהקטנת עלויות בזכות הפחתת זמן התחזוקה וכמות הפסולת.
  • מתקני נייר עם קיבולת גבוהה ללא צורך במגע יד אדם, העוזרים לבקר את השימוש, ולשלוט בעלויות, תוך הקטנת כמות הפסולת.

 

בעזרתכם, נמשיך לחשוב רחוק למען עתיד ירוק.