כנסי מסעדות בארץ – על חשיבות בטיחות המזון וההיגיינה בעולם המסעדנות

מאת קימברלי קלארק פרופשיונל
01/06/2018


בכל שנה, מדווחים אמצעי התקשורת השונים על התפרצויות של הרעלות ותחלואה ממזון, אשר מועברות ישירות לטיפולו של משרד הבריאות. בנוסף, קיימת תחלואה אשר איננה מדווחת ונשארת בדלת אמות. ה - CDC האמריקאי מעריך שעל כל מקרה מדווח של סלמונלה, ישנם כ - 38 מקרים אשר אינם מדווחים. איכות הדיווח תלויה לא פעם באופי המחלה, נטיית החולה לגשת לרופא לטיפול או שיטות העבודה במעבדות. בסקר אמריקאי רחב היקף נמצא כי רוב ההתפרצויות קשורות להזנה מוסדית: מסעדות, בתי אוכל, קייטרינג וכדומה. ולכן הכרחי לקיים מערכת של ניהול בטיחות מזון ועמידה בתקנים וסטנדרטים של אבטחת איכות.

מניעה היא מילת המפתח

חשוב לשמור את מזונותינו בצורה אשר לא תאפשר התפתחות חיידקים, שמרים ועובש לסוגיו. אלו יכולים לקלקל מזון, לגרום למחלות והרעלות מזון לסוגיהן ולסכן את בריאותנו. גם הימצאות גופים זרים במזון אשר לא נבדק כראוי עלולה לסכן אותנו. כימיקלים סביבתיים במזון כגון חומרי הדברה, כימיקלים באריזות של מזונות, ומזהמים תעשייתיים הקשורים בייצור המזון ושיווקו עלולים לפגוע בבריאות האוכלוסייה. כל צרכן יכול למצוא הדרכה נכונה ומכוונת כיצד והיכן לרכוש מזון בצורה בטוחה וכיצד לשמרו ולהשתמש בו, באתר משרד הבריאות. מסעדנים המגישים לנו מזון מחויבים לכך.

כנסים מקצועיים למסעדנים

בטיחות המזון בענף ההסעדה הינה בעלת חשיבות רבה. בארץ מתקיימים בכל שנה כנסים מקצועיים למסעדנים, על מנת להעשיר את הידע המקצועי החיוני כל כך.

כנס בטיחות המזון - מקיים מפגש מקצועי בין המסעדנים ונציגי המחוקקים. בין השאר ניתן למנות את מפקח המזון מטעם משרד הבריאות, וטרינר ראשי של משרד הבריאות ואחרים. כמו כן, מתקיימות הרצאות להעלאת המודעות לנושא על ידי גורמים המשפיעים בענף, כמו מנהל חברת בטיחות מזון, נשיא הארגון הישראלי לשפים וקולינריה ועוד.

תערוכה להצגת ציוד וטכנולוגיות למטבח המקצועי - בצמוד להרצאות מתקיימת תערוכה בה מוצגים פתרונות מתקדמים למטבח המקצועי, כגון מדי בקרת טמפרטורה דיגיטליים, מערכות נידוף עשן, ועוד. קיימות תערוכות מקצועיות לתחום ספציפי כמו התערוכה המקצועית לענף הקונדיטוריה והמאפה, כאשר כל התערוכות מעשירות את הידע ומאפשרות מפגש אישי עם ספקים ונותני שירות, היכרות עם מוצרים וטכנולוגיות חדשניות.

כנס המסעדנות החמישי של ישראל – כנס חשוב זה התקיים באפריל האחרון, במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב. מדובר היה במפגש שנתי של בעלי מסעדות, שפים ויזמים מהתחום.  במסגרתו ניתנו הרצאות בנושאים כמו סוד הצלחתן של מסעדות מצליחות, חלופות למסעדות, וסדנאות העשרה בנושאים כמו התאמת בירה לאוכל, יין ושיווק דיגיטאלי. בצמוד התקיימה תערוכה בנושאים כמו חומרי גלם, ציוד ועוד. כנס שכזה נועד לאפשר למשתתפים בו ללמוד ולשפר את שיטות הניהול והשיווק של עסקי המסעדנות.

אנו, חברת קימבלי קלארק פרופשיונל, לקחנו חלק בכנס הזה והצגנו בפני המשתתפים את מוצרינו, המהווים חלק חשוב ומרכזי מאד בענף. במסגרתו, יכלו המבקרים להתנסות במוצרים, לקבל הדרכה והסברים אודות תפקודם ויעילותם מנציגי החברה בביתן הכנס. כנס זה היווה הזדמנות מצוינת למפגש ישיר הן עם נציגי החברה ובעיקר עם המגוון הרחב של המוצרים הרלוונטיים לתעשייה, אשר יכולים לספק מענה לצרכים שונים.

בין המוצרים הרבים ניתן היה למצוא את מטליות WYPALL, הנחשבות למבוקשות מאד כיום, ולא בכדי. הן ידועות כחזקות במיוחד, גדולות וגמישות, ובעיקר – כבעלות כושר ספיגה מרבי. באמצעותן ניתן לנקות משטחים שונים (במסעדה, בבר או בבית הקפה), לנגב ואף להבריק. בייצור המטליות לוקחות חלק טכנולוגיות מתקדמות, המשלבות בין שני חומרים: חומר העשוי מתאית מלאה, ופוליפרופילן, חומר העמיד בפני כימיקלים מסוגים שונים וכזה הידוע בספיגת הנוזלים המהירה שלו – מים, שמן וגריז. יתרון הנוסף במטליות אלו הוא העובדה שהן רב פעמיות - כך שהן יעילות הרבה יותר, וכן חסכוניות לבית העסק.

מוצרים נוספים של החברה, שגם אותם ניתן היה לראות בכנס, הם כפפות, מתקני סבון ועוד. כולם מותאמים באופן מלא לעבודה במטבח, והופכים אותה לנוחה ובטוחה הרבה יותר. המוצרים איכותיים מאד ועומדים בתקנים מחמירים הקשורים לעבודה במזון. מוצרי החברה פופולאריים מאד במסעדות ובמטבחים מוסדיים רבים בכל הארץ, כי הם משלבים בין איכות ברמה גבוהה לפונקציונאליות, וככאלו- הם אידיאלים לשימוש בתחום.