בקימברלי קלארק לוקחים אחריות גם על הבטיחות

מאת מר מוזי בוטון, מנכ"ל חברת מוזי בוטון בטיחות ואיכות הסביבה בע"מ
21/05/2014


מאז תחילת שנות השישים של המאה הקודמת, חברת קימברלי קלארק היא חלק בלתי נפרד מהחיים בישראל, ואם המותג "קימברלי קלארק" מעלה בכם אסוציאציות של חיתולים וניירות, אז חשוב שתדעו כי החברה פועלת גם בתחום הבטיחות בעבודה. החברה שמה לה למטרה לספק לכל מפעל את הפתרונות המתקדמים ביותר לסביבת עבודה בריאה יעילה ומגוונת. קו המוצרים של "קימברלי קלארק פרופשיונל" מכיל סל מוצרים המעניק פתרונות ייעודים המתאימים לשלבים שונים בתהליך הייצור של מוצרים רבים בתעשייה.

 

 

 

חוגלה, בטיחות, ציוד מגן אישי  – מה הקשר?

החוק בישראל מחייב את המעביד לספק לעובד סביבת עבודה מוגנת ובטוחה. שני גורמים עיקריים אורבים לעובד ומסכנים את בריאותו, סכנות של תאונת עבודה והסכנה לחלות במחלת מקצוע אשר נגרמת כתוצאה מחשיפה ממושכת לחומרים מסוכנים.

בתעשייה קיימים סיכונים רבים כמו חשיפה לחומרים מסוכנים, סכנת החלקה, נפילה של חפצים, חשיפה לרעש ועוד. כדי למנוע את הסכנות על המעביד לדאוג לאספקה של בגדי עבודה וציוד מגן אישי לעובדים, לדאוג לתקינות הציוד ולהחליף כל ציוד שניזוק או נפגם ולוודא כי העובד משתמש בציוד המגן האישי הניתן לו.

בכל מפעל המעסיק למעלה מחמישים עובדים, חובה למנות ממונה בטיחות אשר תפקידו יהיה לדאוג לבטיחות העובדים, להדריך אותם בכל נושא הבטיחות והציוד האישי ולהתריע על מפגעים ותקלות העלולות לסכן את העובדים.

חברת "קימברלי קלארק פרופשיונל" הינה יצרנית ומשווקת של ציוד בגדי עבודה וציוד מגן אישי למפעלים, קימברלי רכשה לאחרונה את חטיבת הבטיחות של ג'קסון, במטרה לשמור על בטיחות העובדים, למזער את הסיכונים ולמנוע תאונות עבודה ומחלת מקצוע.

 

קימברלי קלארק – הבטיחות של העובד, זה האתגר שלנו!

סכנות רבות אורבות לעובדים במהלך יום העבודה. כדי להתגונן מפניהם "קימברלי קלארק פרופשיונל" מציעה מגוון של פרטים לשימוש אישי אשר יגנו על העובדים מפני הסכנות.

 

עבודה ברעש מזיקה מאוד ועלולה לגרום לעובד בעיות שמיעה ועוד. כדי להגן יש צורך במגני אוזניים. חברת קלארק מייצרת אטמי אוזניים אשר מעניקים הגנה מלאה לאוזניים ומפחיתים את רמת הרעש הנשמע.

 

בעבודות רבות קיימים סיכונים של התזת כימיקלים, מתכת, אבק גז ועוד אשר עלולים לפגוע בעיניים ולגרום לנזקים בלתי הפיכים. בחברת קימברלי קלארק מציעים משקפי מגן להגנה על העיניים. המשקפיים נוחים ומותאמים לפנים ולשילוב משקפי ראייה.

 

הגנה על דרכי הנשימה מפני סכנות של חומרים מסוכנים, אבק, סביבת עבודה דלת חמצן ועוד. הנשמיות שמייצרת חברת קלארק מגיעות במגוון של דרגות הגנה המספקות לעובד הגנה מלאה ובטיחות בעבודה.

 

622px_saftiy.jpg

 

הגנה על כפות הידיים נדרשת סיכון מפגיעות מכאניות, שינויי טמפרטורה, חשיפה ומגע עם חומרים מסוכנים העלולים לגרום לדלקות ומחלות עור כרוניות וזיהומים. כפפות העבודה שמייצרת חברת קימברלי קלארק מצמצמות את הסיכונים עד למינימום ומעניקות נוחות מרבית.

החלקה על משטחים רטובים, שומניים, עם גריז ועם חומרים מסוכנים נוספים היא אחת הגורמים לריבוי תאונות עבודה. סדרת המטליות של קימברלי קלארק לניגוב מקצועי עשויה לצמצם את מספר תאונות העבודה הנגרמות כתוצאה מהחלקה. הן הוכחו כמטליות יעילות ביותר בספיגת מים, שמן, גריז ועוד. החומר הייחודי שממנו הן מיוצרות מעניק להם חוזק ועמידות מפני כימיקלים.

 

איך נשמור על סביבת עבודה בטוחה? – טיפים ועצות טובות באדיבות מר מוזי בוטון

מר מוזי בוטון הוא מנכ"ל החברה "מוזי בוטון – בטיחות ואיכות הסביבה". החברה מספקת שירותי בטיחות גיהות ואיכות הסביבה ברמה הגבוהה ביותר. פנינו אל מר בוטון כדי לקבל מספר טיפים שיסייעו לנו למנוע תאונות עבודה ולהגביר את בטיחות העובדים.

  • חשוב להגביר את מודעות העובדים לנושא הבטיחות באמצעות הדרכות בטיחות שיועברו על ידי ממוני בטיחות. יחד עם זאת יש לצמצם מפגעי בטיחות כמו חוטי חשמל חשופים, חפצים שעלולים לגרום למעידה ולנפילה, סכנת החלקה, נפילה מגובה ועוד.
  • אחת הסכנות הנפוצות היא נפילה של חפצים על הרגליים, חשוב להקפיד על נעילת נעליים גבוהות וסגורות שימנעו או ימזערו את הנזקים בכל מקרה של נפילה.
  • יש להטמיע בקרב העובדים נהלים של שימוש בסולם. חשוב להקפיד על תקינות הסולם כדי למנוע מעידה ונפילה של העובדים.
  • כדי למנוע נזקים העלולים להיגרם בשל טלטול או הרמת משאות, יש להדריך את העובדים על אודות הטכניקות הנכונות להרמת משאיות ולהעדיף שינוע של משאות כבדים באמצעות מנופים, עגלות הרמה ועוד.
  • תאורה לא נכונה עלולה לפגוע בבריאות העבודה ולגרום לפגיעות רבות. בין השאר היא עלולה לגרום לעיוורון רגעי אשר יסנוור את העיניים וימנע מהעובד לזהות עובדים הנמצאים במקומות מסוכנים כמו למשל על יד משטחי הרמה או לגרום להערכה שגויה של מיקום עצמים או מהירות תנועה ועוד.

• לקטלוג הבטיחות של קימברלי קלארק >>

 

המאמר באדיבות מוזי בוטון

http://www.mozi.co.il/